close light box
שלום!
התחברות עם מייל
התחברות פייסבוק
 • הוצאת טוטם
 • אודות סלונט
 • בראשית היתה אהבה - Post Image
  • בראשית היתה אהבה
  • אלון בכר
  • התפרסם ב - 03.01.19

  מינו בן גיגי

  "בראשית היתה אהבה", הוצאה לאור: טוטם ספרים, איורים: דב וולס, עריכה: לילי פרי

  עצור! יצירת מופת לפניך!!!

  לפני העיסוק בטקסט המופלא אתחיל באיורים המיוחדים, מדובר בלא פחות מיצירת אומנות שנדמה כי נלקחה מיקום אחר ונשגב עד מאד. משיכות מכחול ונקודות עדינות יוצרות פלא רוחני שלא ראיתי דומה לו ויצירת האומנות הזו מתמזגת עם הטקסט באופן מושלם.

  הסופרת מינו בן גיגי נולדה בפריז ומתגוררת כיום בגוש דן, בתו של הפיזיקאי פרופ' בן גיגי שפנתה לחקור יקום משלה ובחרה לעבוד בחברות תעופה זרות, קרוב לשמים ולכוכבים…
  איך התרחש תהליך הבריאה? כיצד נולדה האהבה הטהורה? מה גרם לחטא היוהרה? איך נוצר הצחוק המתגלגל? האם מישהו הילך פעם על שביל החלב? את כל התשובות לשאלות הללו ועוד תקבלו בספר המדהים הזה שמספר את סיפור הבריאה משולב בסיפור אהבה טהורה באופן מרגש ביותר.

  בראשית היה האומן הגדול ולצידו ארנו, האישה בלב עולמו, והם היו מאוחדים ויחידים ביקום, וברגע אחד פרצה השראה כמו הר געש ומיד החל השינוי הגדול וביניהם הופיעו מרחב ושפה.
  את פס האור הנוצץ אסף האומן הגדול לאחר שהטילו על התהום, ושוב היה חושך, והמים היו רבים עד אינסוף.

  "והאומן הגדול הפריד בדממה בין מים למים.
  "והאור?" התעניינה לפתע.
  "יהיה אור!" ציווה ושב והטיל פס של אור,
  ונצנוצו חזק ובטוח יותר מן הראשון.
  "יפה," התמוגגה ארנו,
  והבדילה בין חושך לאור בקסם חיוכה הרחב."

  הרוח הגדולה האיצה ברוחות הקטנות, שצהלו והחלו נושפות צלילים המעופפים כפרפרים, ארנו אספה אותם וארגה מהם מנגינה סבוכה ונפלאה שהידהדה והם התפעלו מזה…

  "ואתה אהובי," אמרה לו ארנו,
  "בראת גם בי עולם חדש,
  מופלא כמו היקום הזה שבחוץ,
  ואולי מופלא ממנו,
  שהרי נולד מצבעים ומקולות נסתרים,
  שאי אפשר לגעת בהם,
  לשמוע אותם או לראות אותם.
  בראת בי אהבה גדולה,
  וכזו אהבה – יש לה חיי נצח:
  כמו השמיים האלה…"

  נפש האומן הגדול נמלא על גדותיו, ארנו אמרה את אשר על ליבו, וידע שמילים כאלה שנבראו מן הרגש יהיו חלק מתמצית הווייתה של האהבה.
  ארנו הביטה על היבשות שנוצרו ושייפה הרים לכיפות, ואת חלקם השאירה מחוספסים כפי שיצר אותם האומן הגדול מבראשית. האומן הגדול גילה את הנחת והשבח וחשב כיצד להודות לה.

  סביב העצים הוא החל לפזר רמיזות קטנות וצבעוניות, והיא האיצה בעצמה לפזר עוד דשא, פרחים ופירות.
  האומן הגדול התעופפו בין ההרים והימים, במדבריות ובשחקים ולפתע חדלו… ריק, אמר לה האומן הגדול ופתח את מחשבתו רחב רחב ובן רגע יצאו לאוויר ערב רב של חיות והיה רעש, וכבר לא היה ריק.

  האומן הגדול המשיך לצייר להבות אש ואגם זוהר, שבילים ללכת בהם, וגם כוכבים שמשות וירחים, השחר הראשון הופיע ביקום, המבדיל בין לילה ובין יום. כשעלתה השמש נתמלאה הארץ ציוצים שאגות וצהלות, ארנו והאומן הגדול המשיכו לרחף מעל המים וציירו דגים גדולים וקטנים.

  זהו תחילתו של סיפור אהבה שזור כפנינים במעשה הבריאה, האומן הגדול ביקום ברא לנו עולם נפלא וטהור מלא בשפע ומיליארדים של נשמות, וביניהן אומנית גדולה ומאייר מחונן שיחד עם עורכת מופלאה מציגים בפנינו את היצירה הספרותית המושלמת, ספר קטן ממדים ומעט מילים, אך כל אחת מהן נכנסת ללב ומתיישבת, מנגנת את מנגינתה ומרטיטה את נימי הנשמה.

  הספר הזה חייב להימצא אצלכם בבית, יצירה ספרותית מושלמת, עדינה ועוצמתית עד כדי כאב, מרגשת עד מאד ומפיצה אנרגיה שמגיעה ישירות מהספרייה הקוסמית, וקריאה בו תותיר אתכם עם עיניים פעורות ולסת שמוטה, ועם לב מלא באהבה טהורה.

  דילוג לתוכן