close light box
שלום!
התחברות עם מייל
התחברות פייסבוק
 • הוצאת טוטם
 • אודות סלונט
 • המומלצים

  מערכת סלונט | המומלצים | התפרסם ב - 25.05.17
  הספרים המומלצים של מאי

  "לא בגדתי" | יצחק לץ
  הוצאת ספרי ניב (הוצאה עצמית),2017

  מוקד "לא בגדתי" ניצבת פרשת ריגול רגישה. גיבורה הוא טבח צבאי ותיק שמפוטר מעבודתו לאחר 30 שנה אבל אסור לו לספר על כך לאיש, אפילו לא לאשתו.

  מאחורי כתיבת הספר מסתתר תחקיר דיסקרטי שהתנהל ברובו ב"צידה האפל" של אירופה. לשם כך התרוצץ המחבר ברכבות במשך ארבעה וחצי חודשים (במצטבר), מגיברלטר בדרום, דרך אתונה, סופיה, קארדיף, לונדון, וילנה ו-ורשה, ועד לנארוויק, נורבגיה, הרחק בחוג הקוטב בצפון.


  "הפילוסוף הקטו" | חנה הרציג
  הוצאת עולם חדש, 2017

  חתול יודע שהוא חתול? אלוהים מרשה לעבור ברמזור אדום? איפה המקום של פעם? מי שמר עלי כשאת היית קטנה? מה היה לפני שהעולם התחיל? מה יהיה אחרי שהעולם ייגמר?

  הספר מבוסס על שיחות שהתקיימו בין המחברת לבנה, כשהיה ילד קטן. מתוך היום-יום ובתמימות רבה, השאלות ששאל הילד מגלות בעדינות סוגיות יסוד בחשיבה הפילוסופית.


  "רשימת האימהות" | גלי מיר-תיבון
  הוצאת עם עובד, 2017

  מצד אחד של השולחן חוקר נחוש לגלות את האמת, ומצד אחר שניים שנחקרים על אשמה אחת נוראה: שליחת מאות אימהות יהודיות עם ילדיהן הקטנים לכליאה בבסיס צבאי נטוש, בלי אוכל ומים ובלי יכולת לצאת. שומרים הוצבו מחוץ לדלתות הנעולות וסירבו לפתוח אותן.

  "סיפור קורע לב ולעתים גם מרתיח את הדם, אבל המספרת ממלאת אותו באהבת אדם קורנת, בחמלה לחולשות אנוש, ובסקרנות עמוקה המופנית אל מה שמצבים דרסטיים מעוללים לאנשים". עמוס עוז


  "לחוץ חתונה" | עומר ברק
  הוצאת מודן, 2017

  חודש‭ ‬לפני‭ ‬גיל‭ ‬30‭ – ‬ הגיל‭ ‬שבו‭ ‬הבטיח‭ ‬לעצמו‭ ‬שיתחתן‭ – ‬אדם‭ ‬מוצא‭ ‬עצמו‭, ‬שוב‭, ‬לבד‭. ‬בצירוף‭ ‬מקרים‭ ‬מפתיע‭ ‬למדי‭, ‬חברתו‭ ‬הטובה‭ ‬של‭ ‬אדם‭, ‬ירדן‭ ‬גת‭, ‬נואשת‭ ‬לכתבה‭ ‬האחת‭ ‬שכולם‭ ‬ידברו‭ ‬עליה‭. ‬וכשאדם‭ ‬מתאונן‭ ‬בפניה‭ ‬שהוא‭ ‬כנראה‭ ‬ימות‭ ‬לבד‭, ‬שכל‭ ‬מה‭ ‬שהוא‭ ‬רוצה‭ ‬זה‭ ‬אישה‭ ‬שרוצה‭ ‬חתונה‭ ‬וילדים‭ – ‬ירדן‭ ‬יודעת‭ ‬שהיא‭ ‬מצאה‭ ‬את‭ ‬הכתבה‭ ‬שלה‭.‬


  ‭"‬יותר מדי זמן חיכינו לרומן‭ ‬ישראלי‭ ‬מהיר‭, ‬שנון‭, ‬רומנטי‭ ‬וציני‭ ‬במידה‭, ‬שיודע‭ ‬לפזר‭ ‬את‭ ‬הקסם‭ ‬שבקומדיה‭ ‬רומנטית‭ ‬טובה‭… ‬ההמתנה‭ ‬הזו‭ ‬הסתיימה‭ ‬עם‭ ‬‘לחוץ‭ ‬חתונה‘‭. ‬תענוג‭ ‬גדול‭.‬‭"‬ (רענן‭ ‬שקד)


  "אררטים" – אורה אחימור
  עם עובד, 2017

  משפחה היא יקום קטן שבלבו אישה השומרת מפני התפרקות איבריו. כך חייתה לונה, חוקרת שואה ששורשי משפחתה נטועים בחַלַבּ. כך האמינה עד שחדרו לחייה זר מושך לב ועדותה של נערה ארמנית שמילטו הורי הוריה של לונה בימי רצח העם הארמני, לאחר עינויים וסבל שנחרטו לעד בלִבה של הנערה ובפניה.

  אורה אחימאיר סוחפת אותנו בדרכה הנוקבת, ממש כמו את גיבורת הספר, לתוך מסע מרעיד סִפּי נפש שמפגיש בין אומות ובין גורלות.


  איך עשית את זה? ראיונות חדרים | הלית ישורון
  הספריה החדשה 2016, 527 עמ'
  הוצאת הקיבוץ המאוחד / ספרי סימן קריאה

  הראיונות שערכה הלית ישורון בין 1981 ל-2004 בחוברות כתב העת "חדרים" עם רוב גדולי השירה העברית באותן שנים – כבר הפכו למיתולוגיים. וביושר, תיבה שחשוב להזכיר את קיומה את קיומה מפעם לפעם. בשיחות הכוללות מידות נכונות של התקרבות וזרות, אמפתיה ונעיצת סיכות, מצליחה הלית ישורון להוליך את מרואייניה לכנות מרגשת ולהפיק שוב ושוב רגעים מגעישי לב.

  "כי אין אני חוץ מהתנועה הזאת, אתה יכול להסביר?" היא מבקשת מהמשורר יצחק לאור והוא משיב: "…התשוקה הכי גדולה לנוע כל הזמן, זה ההבדל המרכזי בין חי למת."

  אחד הספרים המרתקים והמסקרנים ביותר שמרגש לקרוא בהם עוד ועוד על שום המפגשים עם המשוררים שניחמו וריפאו הרבה הרבה שנים בשיח השירי שהביאו לנו ברוב כשרונם.


  מערכת סלונט

  המלצות מנומקות יתקבלו בברכה במערכת סלונט. הפעם השתתפו בבחירת ההמלצות: אבי גרוסברד, לילי פרי, איריס שגב

  מה דעתכם?

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2

  תגיות:

  אין תגיות

  תגובות


  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


  כתבות נקראות

  "מן המסד ועד הטפחות" בפרויקט בן-יהודה

  מערכת סלונט
  החוקר ומבקר הספרות יוסף אורן החליט לפרסם את ספרו החדש כעותק...

  חולדות בספרייה

  שי מרקוביץ'
  כל המדינה רועשת וגועשת בעקבות המראות של שתי חולדות העושות כבשלהן...

  ענייני מזג-אוויר

  תוֹת הֶרְמֶס סאטוֹרי
  דָּבָר אֵינוֹ צָרִיךְ לְהִתְרַחֵשׁ הַיּוֹם: עַכְשָׁו: הָעִגּוּל הַמְּשֻׁבָּשׁ הַזֶּה לֹא יֻשְׁלַם...
  דילוג לתוכן