close light box
שלום!
התחברות עם מייל
התחברות פייסבוק
 • הוצאת טוטם
 • אודות סלונט
 • כל הספרים היפים באמת - Post Image
  • כל הספרים היפים באמת
  • שי מרקוביץ'
  • התפרסם ב - 12.07.18

  "הספרייה לעם – עם עובדת" חונכת סדרה חדשה, "עין טובה", שתוציא ספרי איכות בסוגות לא צפויות. ארז רווה, עורך הסדרה, מסביר ומדגים

  All the Ugly and Wonderfool Things היה ספר עלום, מאת סופרת אלמונית יחסית, ברין גרינווד, שספריה – ארבעה בסך הכל – כמעט לא נמכרו מחוץ לארה"ב. הוא יצא בשנה שעברה בהוצאה אמריקאית קטנה, בשקט ובלי יחסי ציבור מאסיביים, אך "כבר בעמוד הראשון אפשר היה לראות שמדובר בסופרת חדה ופקחית, ושהרומן אמיץ ומסוכן יותר מכל הספרים שקראנו באותו הקיץ", מספר ארז רווה, מעורכי הוצאת "עם עובד", שהוציאה באחרונה את הספר בתרגום עברי תחת השם הפחות פרובוקטיבי "כל מה שקרה שם באמת".

  ברין גרינווד. לא לפדופילים

  וייבי בת השמונה, גיבורת הרומן, המסתמן כאחד הלהיטים הגדולים של הקיץ בישראל, לא בוטחת באיש, בטח שלא בהוריה הנרקומנים. וייבי, המתפקדת על תקן המבוגרת אחראית במשפחה, מגדלת לבדה את אחיה התינוק. בלילות היא יוצאת לשדה ומוצאת שלווה בשמי הלילה, בקבוצות הכוכבים ובשמותיהם. קלן הוא צעיר אבוד בן 21, שהתבגרותו במשפחה אינדיאנית מתפרקת, והעובדה שלא זכה להשכלה תיכונית, מביאות לכך שאנשים סביבו חושבים שהוא מוגבל.

  קלן רואה את וייבי בשדה, מאבד שליטה על אופנועו, מתרסק ונפצע קשות. הילדה המלאכית למראה, שגרמה לו להסיט את מבטו מהכביש, משגיחה שלא יאבד את ההכרה ויגיע לבית החולים. בהדרגה מתפתח בין השניים קשר עמוק: היא הצילה את חייו, והוא מחליט להציל את חייה. הקשר ביניהם נעשה הדבר היפה היחיד בעולם מלא ניצול ואלימות. סיפור הקשר ביניהם מתפרש לאורך שנים ומאלץ את הקורא להתחבט בשאלות של בחירה, תמימות, וכמובן אהבה. ואל יעלוזו הפדופילים – זה ממש לא ספר בשבילכם.

  "כל מה שקרה שם באמת", שתורגם לעברית בידי מרב זקס פורטל, הוא ספר הבכורה החונך את הסדרה החדשה ב"עם עובד – הספרייה לעם" – "עין טובה" בעריכת ארז רווה.

  ארז רווה. דרך המוזיקה

  ארז, במה שונה הסדרה החדשה משאר ספרי "הספרייה לעם"?

  "ב'עין טובה' אנחנו שואלים איך נראה ספר מופת – ספר מרתק, חזק ומיוחד – כשהוא יוצא בסוגה לא צפויה, כמו מותחן, רומן רומנטי או רומן מתבגרים. אני מאמין שהסדרות משלימות זו את זו. אני מניח שבעתיד לא פעם נמצא ספר שלא נדע באיזו מהסדרות להוציא אותו."

  מצב המו"לות בארץ הוא לא מהמשגשגים, ודווקא עכשיו אתם משיקים סדרה חדשה.

  "בשנים האחרונות היו ל'עם עובד' כמה הצלחות מפתיעות מאוד. 'הפרטים שהושמטו' ו'לא אמא שלי', שני רומנים עמוקים ומורכבים מאת הפסיכואנליטיקאי תומס אוגדן, נמכרו נפלא. 'להתראות עכו' מאת עלא חליחל, רומן מתורגם מערבית, על ימי מצור נפוליאון על עכו בסוף המאה ה-18, מנקודת מבטו של המושל

  העות'מאני המקומי, נקרא בשקיקה ונמכר מעולה. הספרים האלה הצליחו בזכות הכתיבה המשובחת שלהם, למרות שלא ענו על שום הגדרה ידועה מראש של רב מכר. 'עין טובה' היא, בעיניי, בחירה להתרחב ולגעת בחומרים נוספים, בזכות ההצלחות האלו של סדרת האם."

  איך הגעת לעולם של ספרות?

  "מעולם המוזיקה דווקא. למדתי קומפוזיציה ופסנתר רוב חיי, ולפני שבע שנים התחלתי לקרוא ולעבוד במודן-כתר כלקטור, לצידה של ארנית כהן ברק, אותה הכרתי כשלימדתי את בנה לנגן בפסנתר. מהר מאוד קראתי ושוחחתי איתה על ספרים רבים, והדרך שבה הבחינה בפוטנציאל של רומן מסוים, כיצד הוא נוגע או לא

  בזמן הקריאה, השפיעה עליי מאוד.

  "ל'עם עובד' הגעתי לפני שנתיים, וניתן לי חופש מלא למצוא את הספרים האמיצים והחזקים ביותר שיכולתי לאתר. אני מקווה ש'כל מה שקרה שם באמת' ושבעת הספרים שיבואו אחריו ירתקו את הקוראים כפי שהם ריתקו אותי."

  אילו ספרים באמת עתידים לצאת בסדרה?

  "'קומון וולט' מאת אן פאצ'ט, מרבי מכר העולמיים הבולטים של שנת 2016-7. הוא מספר את סיפורן של שתי משפחות שמתאחדות באחת בעקבות ההתאהבות של האב ממשפחה אחת באם מהמשפחה השנייה. זהו רומן נוגע ואירוני, שמצביע על הדרך בה בחירה אחת יכולה להשפיע על חייהם ונפשותיהם של רבים.

  "'צ'יק' מאת וולפגנג הרנדורף הוא ספר קאלט על שני נערים שגונבים רכב ויוצאים איתו למסע ברחבי גרמניה. זהו רומן מסעיר ומשעשע, שכבר הפך לקלאסיקה עממית בגרמניה וזכה לעיבוד קולנועי של הבמאי הטורקי-הגרמני הידוע פטי אקין. נוסף לאלה ישנו 'מלח אל הים' מאת רותה ספטיס, הלוקח על עצמו משימה מסובכת – לספר סיפור תקופתי לבני 17 פלוס, שנכתב בשפה רזה, קשוחה ובוגרת, על המציאות המטלטלת של המלחמה ועל הישרדות אמיתית."

   

  שינוי גודל גופן
  תצוגה קונטרסטית