close light box
שלום!
התחברות עם מייל
התחברות פייסבוק
 • הוצאת טוטם
 • אודות סלונט
 • המומלצים

  מערכת סלונט | המומלצים | התפרסם ב - 09.01.18
  המומלצים של ינואר 2018

  בלגן נפלא | ורד שנבל
  כנרת זמורה-ביתן, 2017 

  מסתבר שבלגן יכול להיות נפלא

   

  ״זהו יום הנישואים השנים־עשר שלנו. אנחנו צפים על מזרן בבריכה אורגנית כזאת — או כמו שהסביר לנו המארח שליווה אותנו רק שעתיים קודם לכן לסוויטה שלנו ב׳אגף הסחלב׳ — ׳בריכה שמנהלת דיאלוג עם הטבע.׳ והרגע רז הודה שהוא בגד בי.״

  זה לא הבלגן היחיד ששרה, גיבורת ספרה החדש של ורד שנבל צריכה להתמודד איתו. ישנו גם הבלגן שלה עם העבר שלה, והבלגן שההורים שלה עשו ועדיין עושים, והבלגן בבתים שאמא שלה והיא מסדרות, לפרנסתן. אבל הווידוי של רז, בעלה המתוק, הנאה, הרגיש, האבא המושלם של בתם המשותפת — הוא בלי ספק הבלגן הכי רציני.

   לעמוד הספר


  חלומות מתיבת זכרונות | ברטי (אברהם דיסקין)
  כנרת זמורה-ביתן, 2017

  סיפורים סיפורים מלאי אהבת אדם

   

  חלומות מתיבת הזיכרונות הוא פסיפס של סיפורים קצרצרים, הנעים על קשת של סגנונות וזמנים. לעיתים הסיפורים מציגים רגע קטן וחולף או תחושה, ובכך הם מזכירים יותר מכל שירה; לעיתים הם חובקים סיפור חיים מלא בכמה פסקאות ומזכירים התבוננות חודרת במסתוריו של אלבום תמונות עלום; לעיתים הם מציגים סיפור פולקלוריסטי משעשע ומלא חוכמה כסיפוריהם של המספרים הנודדים באגדות העם. סיפוריו של ברטי (אברהם דיסקין) מובאים מבעד לעיניהם של גברים, נשים, ילדים, לעיתים אף פעוטות או בעלי חיים, ובכל פעם מצליח קולה של הדמות המספרת להישמע מובחן, אמין ומרתק.

  לעמוד הספר

   


   

  עצור, אין גבול | הני זוביידה ורענן ליפשיץ
  ידיעות ספרים, 2017

  פרדוקס הגבולות וקביעתם

   

  לקראת חגיגות ה-70 למדינת ישראל יצאו צמד העורכים למסע מרתק, באמצעות כ-30 מאמרים, לבחינת "פרדוקס הגבולות" בחברה ובמדינה שסועה שהליך הבניית הגבול בה רחוק מלהיות מושלם. מחד – הגבולות המדיניים פיזיים של המדינה אינם שלמים כמעט משום כיוון שמביטים עליו. מאידך, החברה התחומה בהם מפוצלת לשבטים ולסקטורים הנלחמים מלחמה יומיומית על קביעת הגבולות הפנימיים ועיצובם: דתיים מול חילוניים, יהודים מול ערבים, אשכנזים מול מזרחים, עניים מול עשירים ועוד. השאלות שעולות בספר הן קריטיות לעתידה של המדינה והחברה הישראלית: האם יש דבר כזה שנקרא ישראליות? מה יהיו גבולותיה העתידיים של מדינת ישראל? וכיצד, אם תצליח לשרוד, ייראו פני החברה הישראלית ב-50 השנים הבאות?

  לעמוד הספר


  סיפור טוב  – מחשבות על אמת, בדיון ופסיכותרפיה | ג'. מ. קוטזי וארבלה קורץ
  עם עובד, 2017

  כמה אמת נדרשת לסיפור טוב?

   

  מהו סיפור טוב? תלוי את מי שואלים. בחליפת מכתבים מרתקת הסופר ג'.מ. קוטזי והפסיכולוגית ארבלה קורץ עוסקים במקומו של הסיפור בספרות ובטיפול הפסיכולוגי ומעלים שאלות נוקבות: האם ייתכן סיפור שאינו בדיוני? האם הפסיכולוגיה והספרות צריכות לחתור בכלל אל האמת? האמנם האמת בספרות שונה ויש לה קשר ליופי, כטענת סופרים ומשוררים? ומה חשוב יותר בפסיכולוגיה – להגיע אל הסיפור האמיתי או להקל על המטופל? האם הקורא והמטופל מבקשים לעצמם סיפור מוסרי? תרגמה: ברוריה בן ברוך

  לעמוד הספר


   

  כותבת הנאומים | מגי אוצרי, כנרת, זמורה-ביתן, 2017

  ספר מתח על היחסים בין עיתונות לפוליטיקה

   

  ליאת קנולר באה מבית רמת־שרוני אשכנזי, בורגני ולוחץ, ומאז מאכזבת בהתמדה את הוריה, למשל בכך שבגיל ארבעים היא עדיין רווקה בלי ילדים ומדשדשת בשולי עולם העיתונות תמורת שכר רעב באתר אינטרנט זניח. לילה אחד מגיעה שיחת טלפון לא צפויה ובה גילוי מטלטל בדבר דר' לאנה ביטון, "כותבת הנאומים", הפוליטיקאית-הכוכבת שכולם אוהבים לשנוא אחת הנשים המשפיעות ומעוררות המחלוקת במדינה. ביטון היא אישה נאה, הכובשת את הקהל באמצעות הקיפוח. אך מה האמת שלה? זאת ליאת קנולר נחושה לגלות.

  לעמוד הספר


   

   

  מערכת סלונט

  מה דעתכם?

  • 0
  • 0
  • 0
  • 1
  • 0

  תגובות


  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


  כתבות נקראות

  טוֹם / יַסְמִין

  זוהר טשרטוק
  טוֹם בְּרֹב הַלֵּילוֹת הוּא הוֹלֵךְ לִישֹׁן לְבַד. בַּמִּטָּה הַזּוּגִית שֶׁלָּהֶם, אֵין...

  רוֹמָא

  יהושע פרונט
   בַּעֲרֹב יָמַי לִפְגֹּשׁ אוֹתָךְ לָרִאשׁוֹנָה נִצֶּבֶת שָׁם בְּאֶמְצַע הַמַּגָּף אַלְפֵי שָׁנִים...

  החופש במקורות היהדות – בין מרחק לקרבה

  הרצל ובלפור חקק
  בערב מפגשיר מספר 58 נשאנו דברי פתיחה על משמעות החופש. שירי...
  דילוג לתוכן