close light box
שלום!
התחברות עם מייל
התחברות פייסבוק
 • הוצאת טוטם
 • אודות סלונט
 • המומלצים

  מערכת סלונט | המומלצים | התפרסם ב - 07.11.17
  המומלצים של חודש נובמבר

  כך היה אושוויץ | פרימו לוי

  פסיפס של זיכרונות ומחשבות


  כנרת זמורה-ביתן דביר, 2017

  בשנת ,1945 מיד לאחר שחרור המחנות, החיילים הסובייטיים שפיקחו על האסירים במחנה קטוביץ בפולין ביקשו מפרימו לוי ומלאונרדו דה בנדטי, עמיתו לשבי, לכתוב דוח מפורט על התנאים הבריאותיים ששררו במחנה. תוצאת עבודתם היא "הדוח על אושוויץ": מהעדויות הראשונות שנכתבו אודות מחנה ההשמדה עם שחרורו. הייתה זו גם העדות שחנכה את מפעלו של פרימו לוי כמתעֵד-מנתֵח של תופעת מחנות ההשמדה. בארבעת העשורים שבאו לאחר פרסומה של העדות הזאת, לוי לא חדל לספר בספרים, במאמרים ובמסות על מה שעבר עליו במחנה. כך היה אושוויץ הוא פסיפס של זיכרונות ומחשבות ביקורתיות, שערכם ההיסטורי והאנושי לא יסולא בפז. תרגם: אלון אלטרס.

  לעמוד הספר

   

   


  מבחר מיצירות החומשים בראשית ושמות

  אמנות כפרשנות |  יעל מאלי

  ידיעות ספרים, 2017

   

  אמנות כפרשנות הוא ראשון בסדרת ספרים שתעיין בפרשות השבוע ובמועדי ישראל בראי האמנות. הספר כולל את החומשים בראשית ושמות, ומביא מבחר מיצירות אלה ולצידן ניתוח כיצד תפס האמן את הסיפור המקראי. זהו ספרה הראשון של יעל מאלי, המכהנת כראש חטיבת האמנות במכללת אפרתה בירושלים, מרצה וכותבת על אמנות ויהדות.

  לעמוד הספר

   


  ציפייה | מיקה אלמוג

  מיטב סיפוריה של מיקה אלמוג


  כנרת זמורה ביתן, 2017

   

  צעירה מחפשת את האלמוני שגנב את מכוניתה הישנה ונטש אותה כעבור שבוע במצב טוב מאי פעם; איש עסקים מבקש ממוכרת פרחים שתשלח מדי שבוע זר לאשתו – אבל הוא צריך ממנה עוד דבר; מוכרת בחנות בגדים מובילה לקוחה לחדר אחורי ומשאירה אותה שם עם קופסת נעליים מסתורית; בתם של זוג פנסיונרים מגלה לזוועתה שאימה החליטה להתגרש אחרי 50 שנות נישואין.

  בקובץ "ציפייה" אספה מיקה אלמוג 20 מסיפוריה שהתפרסמו במסגרת הטור האישי שלה ב"הארץ" (שבינתיים החליף אכסנייה ל"ידיעות אחרונות"). בסיפוריה מיטיבה אלמוג להפוך את האישי והמוכר למרתק ולהאיר באור מפתיע את הרווח האפל שבין זיכרונותינו לבין הציפיות שלנו.

  לעמוד הספר

   


  רשימות ומאמרים של באר

  קשר לאחד – מסעות, בתים ואנשים בירושלים | חיים באר
  עם עובד, 2017

   

  נסיכה הולנדית עשירה שהקימה בעיר הקודש בית מידות למי שישרוד את סוף העולם, הרופא היהודי של סולטן זנזיבר, שפירק בעצמו את אוהל המשיח, מנהל בית החולים היֶקה שדרש מעובדיו למלא את כל הטפסים בכתב רש"י – אלו רק מקצת הדמויות שחיים באר מעלה מנבכי ההיסטוריה של ירושלים ומציג את סיפוריהם המרתקים. לצד זאת הוא חושף פרקים פחות מוּכּרים בחיי אישים ידועים, שגורלם נקשר בגורל העיר, בהם אליעזר בן-יהודה, י"ח ברנר ובני חבורת "האחדוּת" (רחל ינאית בן-צבי, יצחק בן-צבי, דוד בן-גוריון ואחרים).

  כך נוצרת תמונה ייחודית של ירושלים, מתקופת "היישוב הישן" ועד זמננו, בדרך המשלבת את כישרון הסיפור של בן העיר עם יכולת מחקרית מרשימה ובחינה מעמיקה של מהות העיר, על שלל ניגודיה, בגשמיותה וברוחניותה.

  לעמוד הספר


  על חוד הסיף | אלן קושנר 

  ספר הפנטזיה שהפך לקלסיקה ספרותית

  הוצאת גרף, 2017

  בספר הפנטזיה שלה, שכבר הפך לקלאסיקה ספרותית, מערבת הסופרת והאמנית היהודייה-אמריקאית אלן קושנר יחסים חד ודו מיניים, קרבות סיף אכזריים ותככים אפלים המתרחשים בעיר תרבותית ופראית חסרת שם שהיא מעין צירוף של פריז ולונדון במאות ה-17 וה-18.

  הספר מתרחש ברחובות ריברסייד, הרובע הידוע לשמצה של העיר. שם, בין מאורות הגנבים, בתי הבושת ובתי המרזח המפוקפקים אפילו בני האצולה המעודנים, שבתי המידות שלהם משקיפים על העיר מראש הגבעה, פונים אל סייפים מומחים כדי להסדיר את סכסוכיהם המרובים באמצעות דו-קרבות לחיים או למוות. ובין כל אלה הנורא מכולם הוא ריצ'רד סט. ויר, אלוף הסייפים, איש חרב יהיר ויפה תואר, מטיל מורא ובלתי מנוצח. עד שיום אחד אפילו הניצחון המופלא שלו בדו-קרב עליו מדברת העיר כולה אינו מספיק כדי להצילו ממסכת תככים סבוכה שטוו האצילים.

  הספר, שזכה בפרס הפנטסיה העולמי לשנת 1988 כספר הטוב ביותר, זוכה בימים אלה למהדורות מחודשות ברחבי העולם. תרגמה: יעל אכמון.

  לעמוד הספר

  מערכת סלונט

  מה דעתכם?

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

  תגובות


  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


  כתבות נקראות

  בני חורין / הנמלה

  יצחק גוילי
  בני חורין בִּסְפִינוֹת הַמִּפְרָשׂ הַמְּשַׁיְּטוֹת אֶצְלִי בָּרֹאשׁ, לֹא מַצְלִיחִים לְנַצֵּחַ כַּמָּה לוֹחֲמֵי...

  אחר כך נלך לאכול משהו

  רחל היימן
  הרגליים שלו מכופפות. הברכיים נוגעות במושב לפניו. הוא מותח אותן ומתרומם...

  ביום השביעי

  חנה קב רוט
  בַּיּוֹם הַשְּׁבִיעִי שָׁבַת וְאִם נִחַם עַל בְּרִיאַת הָאָדָם- מָה כָּל הַבְּרִיאָה...
  דילוג לתוכן