close light box
שלום!
התחברות עם מייל
התחברות פייסבוק
 • הוצאת טוטם
 • אודות סלונט
 • המומלצים

  מערכת סלונט | המומלצים | התפרסם ב - 16.08.17
  המומלצים של חודש אוגוסט

  הסיפור של מי שברחו ושל מי שנשארו | אלנה פרנטה
  תרגום: אלון אלטרס, הספריה החדשה, 2017

  כריכת הספר הסיפור של מי שברחו ושל מי שנשארו

  ספרה המסעיר של פרנטה

  אלנה פרנטה המיסתורית, שזהותה עדיין לא נחשפה חוזרת עם "הסיפור של מי שברחו ושל מי שנשארו", השלישי מתוך ארבעת כרכי 'החבֵרה הגאונה שלי' שמלווה את לִילה
  ואת אֶלֶנה בעיקר בשנים 1968. בסוף הכרך השני היתה אֶלֶנה לאחר לימודיה באוניברסיטה בפיזה, ועל סף נישואים לפייטרו. היא פירסמה רומאן, העתיד להפוך לרב-מכר. לִילה, שזנחה את בעלה סטפנו, חיה בפרבר מרוחק של נאפולי עם בנה הקטן ועם אנצו סְקאנו,שהיא נטתה לו חיבה עוד מילדותם. היא עובדת בפרך במפעל הנקניקים של ברונו סוקאבו.

  ספרה המסעיר של פרנטה מוסיף לערבל עולם דמויות סגור. ומלא בתפניות לא-צפויות, כאילו אי אפשר כלל לברוח מנאפולי, ומן המנטליות שלה. שתי הגיבורות נפתחות אל עולם שהשתנה עמוקות בסוף שנות השישים ותחילת שנות השבעים – עולם של מרד הסטודנטים ותהפוכות באוניברסיטאות; של אלימות פוליטית ורציחות מצד הניאו-פשיסטים והקומוניסטים כאחד. של המהפיכה המינית של.

   


   

  בשורות טובות | שירז אפיק
  מטר, 2017

  כריכת הספר בשורות טובות

  סיפור מנקודת מבט מפוקחת

  נאמנותה העיוורת של אראלה לאחיה הבכור מסייעת לה במסעה המטלטל אל שולי החברה, אך נאמנות זו עומדת למבחן כשהיא פוגשת את הצד האפל של דמותו ושל חייו.

  בשורות טובות נפתח ביום הולדתה ה-40 של אראלה, רווקה תל אביבית. היא מתעוררת עם הנג אובר קטלני ועוברת על חשבונות הבנק. לבה מחסיר פעימה: הכסף של אחיה הגדול, שנעדר כבר 20 שנה נעלם מהחשבון. בשורות טובות הוא סיפור מנקודת מבט מפוקחת ובחוש הומור היא חושפת סודות כמוסים החבויים בתא המשפחתי-הבורגני.

   


   

  שטיינברגים | לאה רוזנברג
  עולם חדש, 2017

  כריכת הספר שטיינברגים

  לאה רוזנברג היא מספרת אמיתית

  הדמויות המופיעות בספר הסיפורים המקסים, שטיינברגים – ביניהם, אסתר שבחרה לגור במעלית, רונית, שאיאפשר להחזיר לחנות, גדי והרצל ופרופסור ארמוסה וריבה וציפורה ואחרים – התייצבו לפני המחברת ודרשו ממנה לספר את סיפורן.

  לאה רוזנברג היא מספרת אמיתית, לוכדת ומשאירה בשבי את הקורא שלה עד הרגע האחרון של הסיפור. שטיינברגים הוא ספר על בני אדם שמחפשים את המילים שאבדו להם, ועל מילים מעוררות געגוע, שמחפשות לעצמן בני אדם שישמיעו אותן.

   


   

  שתיקה פרסית / שרה אהרוני

  ידיעות ספרים 2017

  כריכת הספר שתיקה פרסית

  התפשטות החשיבה הפמיניסטית

  בשנת 1978 פרצה המהפכה האסלאמית באיראן, ואחרי שנים ארוכות של שגשוג מוצאת עצמה הקהילה היהודית העתיקה שם תחת מתקפה. כך במקום שפרי, נערה יהודיה, תחגוג את יום כלולותיה אליו היא כמהה היא נאלצת לדחות את החגיגות וכשמהצב בטהרן מחמיר, מחליטים פרי ובחיר ליבה, בצעד אמיץ, לעשות מעשה − ולברוח לישראל.

  מסע הבריחה כרוך בקשיים פיזיים ונפשיים, ומלווה בסיכונים ובדרמות עוצרי נשימה. יחד עם בנם הפעוט ובתם התינוקת, כשהוריהם נותרים מאחור, הם חוצים שדות וכפרים רדומים,  ומעפילים עם הסוסים על רכסי ההרים בכורדיסטאן בואכה טורקיה.

  מתוך מארג החיים של משפחתה של פרי עולה תמונת חייהם של יהודי איראן בימי שלטונו של מוחמד רזא שאה פהלווי ובימי הרפובליקה האסלאמית תחת שלטונו של אייתוללה ח'ומייני.

  שרה אהרוני מיטיבה לתאר את הווי החיים הגלולה למניעת היריון; והתפשטות החשיבה הפמיניסטית, שציידת הרעיונות הזריזה והחרוצה אֶלֶנה ממהרת לסגל לעצמה.

  שתי הנשים החזקות שולטות כביכול בהתרחשות, מניעות את העלילה – אך לִילה מצליחה בכך מפני שהיא מסגלת לעצמה התנהגות 'גברית', ואֶלֶנה מפני שהיא מיטיבה להשתלט על שפת הגברים והלוגיקה שלהם. כאילו לשתיהן חסר החומר להיות אישה לעצמה, מחוץ לגברים.

  לא בכדי הפכו הרומנים הנאפוליטניים של פרנטה לאבן שואבת של קהילת קוראים בינלאומית המצטופפת סביב הרומנים האלה, בשפות שונות, בכל רחבי העולם. הם משלבים, ללא בושה ומבלי להתנצל, עלילה סוחפת, רכילותית או טלה-נובלית כמעט, עם אמירות עמוקות על איטליה ועל העולם המערבי כולו.

   


   

  אשת הפיראט היהודי | אילן שיינפלד
  זמורה-ביתן, 2017

  כריכת אשת הפיראט היהודי

  אשת הפיראט היהודי הוא הרפתקה רוויית תשוקה

  סיפורו האמתי, והכמעט בלתי נתפס של שודד הים היהודי, שמואל פלאח, דיפלומט ורב, סוחר ומרגל, שפעל בשירות סולטן מרוקו במהלך המאה ה־16, נשזר בידיו האמונות של אילן שיינפלד בסיפורה הבדוי של מאליקה, רעייתו האדמונית, אוצרו ואסונו – אם ולוחמת עשויה ללא חת, אכזרית ורחומה, עמוקה לאין חקר, כים עצמו.

  אשת הפיראט היהודי הוא הרפתקה רוויית תשוקה, אלימות ויופי עז ומכשף, האוחזת בקורא מבלי שיוכל להניחה מידיו — ומשלחת אותו על פני מרחבי ימים. רומן הרפתקאות היסטורי רווי תשוקה, אלימות ויופי עז ומכשף, אבל כזה שמגלה חלק נסתר מהמורשת היהודית המורכבת.

   

  מערכת סלונט

  מה דעתכם?

  • 0
  • 0
  • 1
  • 0
  • 0

  תגובות


  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


  כתבות נקראות

  ניחוח גויאבות / הקיץ הזה ארוך מדי

  מיכל יחזקאל
  נִיחוֹחַ גוּיָאבוֹת כְּבָר נִישַׂא בָּאֲוִיר, וּבַשָׂמַיִם יֵשׁ עֲנָנִים. לָלֶכֶת בִּשְׁבִילֵי קִיבּוּץ כְּמוֹ בְּאֶרֶץ לֹא נוֹדַעַת.

  שירים מאחורי הסורגים

  שי מרקוביץ'
  גואי מינהאי, המו"ל והסופר הסיני בעל האזרחות השבדית, הצליח להבריח למערב...

  בנימה מעשית / כף רגלה השמאלית

  אדוה חן
  בנימה מעשית זכרתי שהיא סיפרה לי פעם שהיא אוהבת את המרפסת...
  דילוג לתוכן