close light box
שלום!
התחברות עם מייל
התחברות פייסבוק
 • הוצאת טוטם
 • אודות סלונט
 • המומלצים לילדים

  מערכת סלונט | המומלצים לילדים | התפרסם ב - 14.05.18
  המומלצים לילדים מאי 2018

  תעלומה במגדל השעון | ישי (אישי) רון

  רימונים הוצאה לאור, 2018

  תעלומה במגדל השעון. תמיד עדיף לומר את האמת

  אנגליה הוויקטוריאנית. הביג בן חדל לתקתק ולונדון הפכה משותקת. המלכה פקדה על אלפרד, השען הרשמי של הארגון, ונכדו אוליבר, לתקן את השעון ומיד!

  המשימה הופכת להרפתקה, שהיא החוט המרכזי בספר המתח המרתק הזה לילדים, המבוסס על תחקיר וידע היסטוריים.

  האיורים הצבעוניים שבספר צוירו בידי ליאורה גרוסמן, שעמדה בהצלחה באתגר של ציור תקופתי אותנטי, ודיאלוג עם סופר שנראה כשלעצמו כמו חוקר מרתק של התקופה.

  זהו ספר הילדים השני של ישי (אישי) רון, אחרי "האף של וינסנט" (2016), המיועד לתלמידים של בתי הספר היסודיים.

  "הסיפור מעביר מסר שתמיד עדיף לומר את האמת, שחשוב לדעת להתנהג בהגינות וכבוד לאנשים גם אם הם פחותים ממעמדך, שלפעמים דברים קטנים שלמראית עין נראים לא חשובים לאחד, משמעותיים מאד בעיני השני. ממליצה מאד!" (שרה רחמיאל, נוריתה)

  לעמוד הספר


  "חתלתול ושמו למה" | עינת הולנדר

  הוצאת אוריון, 2018

  חתלתול ושמו למה. כל ילד יכול להזדהות

  הספר מיועד לילדים בגילאים 2-4, "גיל הלמה", לדברי המחברת. הדמות של החתול עולה בקנה אחד עם השאלות הרבות שילדים סקרניים בשלב הזה שואלים. לכל שאלת "למה" מצורף "זנב תשובה". הספר עוזר להורים להנחיל לילדיהם את השיח בנושאים מהותיים ושכיחים שמעסיקים אותם ואת הנפשות המטפלות בהם, לדוגמא: בטיחות, חרדות, קשר עם הזולת, נימוסין ועוד.

  "בספרה של ד"ר עינת הולנדר יוכל כל ילד להזדהות עם החתלתול למה. הספר כתוב בחריזה קולחת ונעימה, האיורים של רמי מאיקס מהווים חלק אינטגרלי מהסיפור עצמו, ועל הכול שורה תחושה של כבוד אל הילד שישמע את הסיפור. אני חושבת שהרעיון, שההורה המספר יוכל לקשור שיחה עם ילדו ולפתח רגשות והבנות חדשים, ראוי מאוד ויכול לקדם את הבנת הילד, את עולמו ואת חיזוק הקשר עם ההורה המספר. אני ממליצה על הספר בחום רב. מותק של סיפור." (מיכל דליות)

  לעמוד הספר


  כשסבא אליהו היה קטן | ינץ לוי

  הוצאת כנרת, 2017

  כשסבא אליהו היה קטן. בלי מיטה, בלי טלוויזיה

  אליהו גודל באותם התנאים בהם גדל סבו שעל שמו הוא נקרא: בלי טלוויזיה, בלי משחקים, בלי בגדים, בלי מיטה ואפילו בלי שמיכה. אבל אליהו הוא ילד אינטליגנטי ומלא תושייה לגלות, להמציא וליהנות למרות התנאים.

  כשאימו, שעובדת כמשרתת בבית משפחה עשירה, מפוטרת מעבודתה, אליהו יודע שהוא חייב להציל את המצב בעזרת הכלים שיש לו, תושייה ודמיון.

  "כשסבא אליהו היה קטן" הוא סיפור מבדר ומלא תשוקה לחיים, ששואב השראה מהילדות של אליהו לוי, אביו של המחבר, בתל-אביב של פעם. זהו הספר הראשון בסדרה חדשה לראשית קריאה מאת מחבר רב המכר "הרפתקאות דוד אריה".

  "הסיפור מצוין – סוחף, מכמיר לב, אכזרי, מטונף, אפילו נועז, שכן הוא מצייר עוני מנוול ומשפיל, בלי לסתום את האף ובלי כפפות. העוני נותן כאן הופעה נדירה, חריפה ואמינה." (עופרה רודנר – הארץ)

  לעמוד הספר


  האריה שבפנים | מאת רייצ'ל ברייט

  הוצאת כתר, 2018

  האריה שבפנים: האריה מפחד מעכברים

  עכבר זעיר ומבוהל, שאף אחד אינו מבחין בו, מחליט שמה שהוא צריך ללמוד לעשות זה לשאוג כמו אריה. הוא יודע שהוא צריך לפעול באומץ ומתייצב אל מול הסכנה. בהיפוך מצחיק של אירועים, האריה מפחד מעכברים וזה מנחם אותו, והם נהיים חברים.

  הטקסט והאיורים של ג'ים פילד, מלמדים את הקוראים, הצעירים והמבוגרים כאחד, שלא משנה כמה גדולים או קטנים אנחנו, ביכולתנו להגשים את החלומות שלנו ולעשות כל שנחפוץ.

  "סיפור שהוא משל מודרני. העכברון יכול להיות ילד שקט ובלתי מורגש, האריה – ילד שכולו רעש וצלצולים, או אולי מבוגר שמטפח שרירים ונוסע במכונית מנקרת עיניים שמתוכה בוקעת מוזיקה מחרישת אוזניים. נוסף להנאה מהסיפור ומהתובנות שהוא מעניק, נוספת הנאה אסתטית מהשפה ומהאיורים. התרגום והחריזה של גליה אלוני – דגן נפלאים, הסיפור קצבי, קולח ומתנגן. האיורים של ג’ים פילד מלאי צבע והומור, ומגוּונים מבחינת נקודות המבט של המאייר – מבט מלמעלה, מבט מלמטה, איורי תקריב, ואיורים פנורמיים." (רונית דינצמן, סלונה)

  לעמוד הספר


  כפתורי כסף | בוב גרהם

  הוצאת כנרתתרגום: אבירמה גולן, 2018

  כפתורי כסף על מגפי ברווז. צעד ראשון לעולם נפלא

  ספר מקסים שמתחיל בג'ודי שמציירת ברווז, ומוסיפה כפתורי כסף עַל הַמַּגָּפַיִם שלו. הסיפור מתחיל בחדר הילדים וממשיך אל שאר חלק הבית, אחר כך ממשיך עוד ונפתח החוצה אל השכונה, אל העיר, אל המפרץ והלאה."כפתורי כסף" מתאר סיפורי חיים שונים המתרחשים בו זמנית ברגע אחד חולף — הרגע שבו ג'ונתן הקטן, עשה את הצעד הראשון שלו.

  כשג'ונתן, אחיה הפעוט של ג'ודי, עושה את הצעד הראשון שלו, איש לא רואה והחיים ממשיכים; החיים זורמים גם ברגעים משמעותיים. האירועים קטנים, חסרי חשיבות קוסמית, אך מלאים במשמעות מקומית. בספרו של בוב גרהם אין עלילה כבספרי ילדים רבים, זהו ספר להתבוננות ולמחשבה.

  כשג'ודי מציירת את הציור שלה – כל העולם עסוק, כל אחד בעניינו, ביחד עם המון התרחשויות שאינן מוגבלות בזמן ובמרחב. "כפתורי כסף" מתאר שלל של סיפורי חיים שונים המתרחשים בו זמנית ברגע אחד חולף. סיפורים מלאי קסם, והאיורים נפלאים ושמים דגש על הפרטים הקטנים ביותר.

  בוב גרהם האוסטרלי מתגורר באנגליה. שני ספרים מצליחים שלו יצאו בעברית: "איך לרפא כנף שבורה" ו"אוטובוס ושמו עדן".

  התרגום של אבירמה גולן יפה, באותו קצב איטי במכוון, ועם השפה המדוברת והמתנגנת של גרהם.

  לעמוד הספר

   

  מערכת סלונט

  מה דעתכם?

  • 0
  • 0
  • 1
  • 0
  • 0

  תגובות


  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


  כתבות נקראות

  המומלצים של ינואר 2022

  מערכת סלונט
  "הביתה הלוך חזור" | אילה דקל | שתים הוצאה לאור |...

  נעים להכיר, דורון מנשה

  מערכת סלונט
  דורון מנשה הוא פרופסור חבר בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. מן...

  המומלצים של אוקטובר 2019

  מערכת סלונט
  "מעשה אצילים" | טל שקד | ידיעות ספרים | 2019 בשנות...
  דילוג לתוכן